Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.

A támogatásról részletes információt itt találsz.

  • KarrierIndító
  • Állások
  • Események
  • Cégek
  • Blog
  • Munkaadóknak

Menü

  • KarrierIndító
  • Állások
  • Események
  • Cégek
  • Blog
  • Munkaadóknak
  • Regisztráció
  • Belépés
  • Regisztráció
  • Belépés

Hírek

Így telik a munkaidő, ha Technical Writer az ember!

Semcon Kft.
2017. február 06.

„Egy idő után belefáradtam abba, hogy elmagyarázzam, nem fordítással foglalkozom”- mondja Petra, aki éppen egy éve dolgozik Technical Writer pozícióban. Noha Nyugat-Európában már komoly múlttal rendelkező szakterületnek számít, Magyarországon még mindig gyerekcipőben jár. 

Az elnevezés alapján a legtöbben nem tudják, hova is helyezzék el a pozíciót, vagy, ahogy a csapatból többen is megerősítik, fordítóként definiálják őket. „A barátaimnak csak annyit szoktam mondani, hogy ha az F1-et megnyomod, akkor olvashatod azt, amit én írtam”- mondja mosolyogva Kristóf. Egy délelőttre a Semcon tagjai befogadtak maguk közé, így utánajárhattam és testközelből megtapasztalhattam, hogy az idegen nyelven kívül igazából nem sok a közös egy fordítóban és egy műszaki szakszövegíróban.

Nyoma sincs sötét szobáknak és szótárhalmoknak

A Semconosok világos, modern környezetben dolgoznak az Info Parkban található irodájukban. Az előzetes félelmem, hogy papírhalmok és egy kevésbé otthonos atmoszféra fogadnak majd, már az első percekben megdől. A folyosón vidám fiatalokkal találkozom, így a bennem munkálkodó idegességet gyorsan kíváncsi izgalom váltja fel. Kedvesen fogadnak, de azért próbálok kicsit láthatatlan maradni, hogy ne zavarjam a munkafolyamatokat. Színes post it-ek a falon, amelyek az itt dolgozóknak a feladatok rendszerét és státuszát mutatja, de nekem egy megfejtésre váró feladvány. Úgy érzem magam, mint az új diák az összeszokott osztályban, aki figyel és koncentrál, hogy kiismerje a működési mechanizmusokat.

Kirk kapitány sem mondhatná másképpen

Laura, – aki 2015 augusztusa óta dolgozik a cégnél – vezeti a gárda napi stand-up meetingjét. A hangulatot mi sem mutatja jobban, hogy dobókocka nélkül nem lehet elkezdeni a meetinget. Közvetlenség és odafigyelés jellemzi a csapat valamennyi tagját. Elismerés jár egy-egy kihívást jelentő feladat után, és bátorító szavak az éppen komolyabb fejtörést okozó problémán dolgozónak. A számok gazdái aztán egymás után mesélik el feladataikat, aktuális kihívásaikat a többieknek. Mintha valami titkos, csak a beavatottak által ismert nyelven beszélnének. Később megtudom, hogy éppen egy modern, cloud computing termék dokumentációján dolgoznak, amihez nem elég az angoltudásom, egy kis informatikai érdeklődés, műszaki affinitás bizony segített volna a dekódolásban. Kötetlen hangulatú, mégis nagyon informatív ez a rövid egyeztetés, ami jól mutatja, hogy a kommunikáció és a kölcsönös információátadás mennyire fontos része, mondhatni alappillére a közös munkának.

Gondolkodjunk a másik fejével

„Aki azt hiszi, hogy egy technical writer egész nap a saját kis világába mélyülve, csendben, magányosan dolgozik, az bizony nagyot téved. Ahhoz, hogy a legjobban végezhessük a munkánkat, folyamatos kapcsolatban vagyunk közvetlen munkatársainkkal és az adott projekten dolgozó további szakemberekkel is” – tisztázza Laura. Mivel a szakszövegírónak tudnia kell a leendő felhasználó fejével gondolkodni, és számára érthetően megfogalmazni a szükséges információkat, ezért mindenképpen jó, ha az ember próbálja minél jobban megismerni az adott terméket. Folyamatosan lehet tanulni, fejlődni, akár egy-egy terület szakértőjévé válni. Mindenkinek megvan az önállósága, de egy csapathoz tartozik, így bátran kérhet segítséget, ha elakad.

Minden lehetőség adott a fejlődésre, szakmaiság elmélyítésére

Meg lehet ezt a feladatot oldani akkor is, ha valaki nem informatikai vagy műszaki területről jött? - teszem fel a kérdést. „Hiszed vagy sem, szabadidőmben én sem szoftverfejlesztéssel töltöttem a napjaimat. Nyilván senkiből nem lesz néhány hét alatt fejlesztő vagy programozó - nyugtat meg mosolyogva Laura. - Én vegyészmérnök vagyok, de van olyan kollégám, aki térképészként végzett vagy éppen néprajzot tanult.” Amikor az ember felvételt nyer a Semconhoz, a betanítási időszak 3 hónapjában el tudja sajátítani azokat az alapvető tudnivalókat, szabályokat, amiket a projekteknél mindenképpen alkalmaznia kell. Az adott feladat kapcsán lehet konzultálni szakemberekkel, fejlesztőkkel, a témában jártasabb munkatárssal is, nem beszélve a segédanyagokról, amelyeknek révén el lehet a témában mélyedni.


Laura és csapata folyamatos kapcsolatban áll a projekteken dolgozó többi szakemberrel, akik közül van, aki Stockholmban, Japánban vagy éppen Brnoban végzi a feladatát. Mikor megkérdezem, hogy nem unalmas-e ezen a feladaton dolgozni, szinte egyszerre érkezik a válasz a csapattól: Dehogyis! „Különböző emberekkel kell együttműködni, ráadásul folyamatosan fejlesztik a terméket, így újabb és újabb kihívásokkal találkozunk. Nincs megállás, és ki tudja még, hol a vége!”

 

Forrás: Szalay-Kocsis Anita
 
Ajánlom ismerőseimnek Küldés emailben

Ajánlott állások

Lakossági ügyfélkapcsolati tanácsadó-1085 Budapest József krt. 33.
 Budapest
OTP Bank Nyrt.
Junior .NET Developer
 Budapest
Recruby
Automatizációs gyakornok
 Budapest
OTP Bank Nyrt.
Energetikai mérnök gyakornok
 Budapest
MAVIR ZRt.
System Administrator
 Budapest
KBC Global Services Hungary
Még több hasonló állás

Közelgő események

Összes esemény


@
  • Adatkezelési tájékoztatóban
  • Felhasználási feltételekben
  • GYIK
  • Hirdetési lehetőségek
  • Kapcsolat
  • Copyright © 2025 frissdiplomas.hu

Elfelejtett jelszó
 Profilom

 Beállítások

 Letöltések

 Kilépés