Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.

A támogatásról részletes információt itt találsz.

  • KarrierIndító
  • Állások
  • Események
  • Cégek
  • Blog
  • Munkaadóknak

Menü

  • KarrierIndító
  • Állások
  • Események
  • Cégek
  • Blog
  • Munkaadóknak
  • Regisztráció
  • Belépés
  • Regisztráció
  • Belépés

Hírek

Együttműködik a Samsung és a BME

BME, Sikertörténet
2015. november 10.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Samsung hosszú távú együttműködésre lépett, amellyel a hallgatók minél naprakészebb gyakorlati tudását szeretnék elősegíteni. A dél-koreai cég lengyelországi kutatás és fejlesztés központjának két munkatársa tartott előadást a diákoknak a Smart TV alkalmazások fejlesztéséről a legutóbbi fejlesztői klubesten. A legjobb alkalmazások könnyen bekerülhetnek a Samsung alkalmazásboltjába.

A technológiai cégek és a műszaki egyetemek közös érdeke, hogy a hallgatók a valós piaci igényeknek leginkább megfelelő szaktudással kerüljenek a munkaerő piacra. Ez a közös cél ösztönözte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet (BME) és a Samsungot, amikor együttműködésre léptek a szakirányú hallgatók gyakorlati képzésének támogatására. A partneri viszony keretében a Samsung legmodernebb, Tizen platformot használó Smart TV-it helyezték el a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének mobil laborjában. A legutóbbi BME fejlesztői klubesten pedig a Samsung lengyelországi kutatás és fejlesztés központjának két munkatársa tartott előadást, így a hallgatók első kézből nyerhettek betekintést a készülékek használatába és a fejlesztői munkába.


„Egy olyan gyorsan változó területen, mint az alkalmazásfejlesztés, már nagyon nehéz könyvekből megszerezni a szükséges szaktudást. Ezért is különösen örülünk a Samsung által az intézményben elhelyezett Smart TV-knek, hiszen így a hallgatók a megszerzett programozási ismereteiket azonnal élesben is kipróbálhatják, és továbbfejleszthetik.” – mondta el Forstner Bertalan, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének docense.


„A Samsung számára különösen fontos az ifjú mérnökhallgatók támogatása abban, hogy kibontakoztathassák a bennük rejlő tehetséget. Azon felül, hogy eszközöket biztosítunk a gyakorlati tudásuk megszerzésére és elmélyítésére, lehetőséget kínálunk, hogy kipróbálják magukat professzionális alkalmazásfejlőként. A hallgatók által készített legjobb Smart TV applikációkat, a szükséges tesztelést és tökéletesítést követően feltöltjük a hazai alkalmazásboltunkba, ami egyedülálló ajánlólevél a fejlesztők számára.” – nyilatkozta Szöllősi János, a Samsung Smart TV alkalmazások szakértője.

A készülékeken a Szórakoztatóelektronikai eszközök programozása című tárgy hallgatói tesztelhetnek, de más, önálló projekten dolgozó diákok is használhatják őket. A kísérletező kedv ösztönzésére fejlesztői pályázatot is hirdettek a hallgatók körében. A legötletesebb alkalmazások készítői értékes Samsung nyereményekben részesülhetnek.

Forrás: mmonline
 
Ajánlom ismerőseimnek Küldés emailben

Ajánlott állások

Kötelező szakmai gyakorlatos Komárom-Esztergom vármegye
 Komárom
OTP Bank Nyrt.
Road Operations Specialist
 Budapest
TRANSA Spedition GmbH Magyarországi Fióktelep
Kötelező szakmai gyakorlatos Vas vármegye
 Szombathely
OTP Bank Nyrt.
Kötelező szakmai gyakorlatos Veszprém vármegye
 Veszprém
OTP Bank Nyrt.
Junior univerzális tanácsadó - Füzesabony (Részmunkaidő - 6 óra)
 Füzesabony
OTP Bank Nyrt.
Még több hasonló állás

Közelgő események

Összes esemény


@
  • Adatkezelési tájékoztatóban
  • Felhasználási feltételekben
  • GYIK
  • Hirdetési lehetőségek
  • Kapcsolat
  • Copyright © 2025 frissdiplomas.hu

Elfelejtett jelszó
 Profilom

 Beállítások

 Letöltések

 Kilépés