Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.

A támogatásról részletes információt itt találsz.

  • KarrierIndító
  • Állások
  • Események
  • Cégek
  • Blog
  • Munkaadóknak

Menü

  • KarrierIndító
  • Állások
  • Események
  • Cégek
  • Blog
  • Munkaadóknak
  • Regisztráció
  • Belépés
  • Regisztráció
  • Belépés

Hírek

Egyesül a két cseh gyökerű víruscég

2016. július 08.

1,3 milliárd dollárt fizet a Csehországban alapított Avast a szintén cseh AVG Technologiesért.

Hitelből vásárolja meg az egyik legnépszerűbb ingyenes vírusirtót fejlesztő Avast az AVG Technologiest. A cég részvényeiért jókora felárat kínáltak. Az, 1,3 milliárd dolláros vételár részvényenként 25 dollárt jelent, miközben a papírok 18 dollár körül forogtak a New York-i tőzsdén. A cég piaci kapitalizációja 954 millió dollár, tavaly 428 millió dollár volt a bevétele.

Mindkét vállalkozás cseh alapítású. Az Avast Software-t, melynek központja jelenleg is Prágában található, Pavel Baudiš és Eduard Kučera alapította 1988-ban – eredetileg ALWIL Software néáven szövetkezetként, mivel a rendszerváltás előtt nem lehetett más cégformát létrehozni az akkori Csehszlovákiában. A két alapító mind a mai napig részt vesz a cég vezetésében elnöki rangban. A több mint 500 főt foglalkoztató vállalat jelenleg is magáncégként működik.

Az AVG Technologies mindössze három évvel fiatalabb: két mérnök, Jan Gritzbach és Tomáš Hofer alapította 1991-ben, akkor még Grisoft néven. Az AVG nevet később vette fel első terméáke, a Anti-Virus Guard után. A vállalat székhelye már Amszerdamban van, és 2012 februárja óta papírjai a New York-i tőzsdén forognak.

400 millió felhasználójuk lesz

A hivatalos közlemény szerint a két cég egyesülésével átfogóbb portfóliót és nagyobb piaci súlyt képviselnek majd. Együttesen mintegy 400 millió végponttal számolnak, köztük 160 millió mobillal.

Mint az ilyen felvásárlásoknál általában, itt is tervezik a szervezeti hatékonyság növelését, ami finom megfogalmazása a leépítéseknek. Első körben valószínűleg a párhuzamos tevékenységeket optimalizálják, de a szervezeti átalakítás pontos menetrendjét még csak most fogják kialakítani.

Az ügyletet mindkét vállalat igazgatótanácsa támogatja. Ha az az AVG részvényesei is rábólintanak az ajánlatra, akkor őszre le is zárulhat a felvásárlás.

Forrás: Bitport.hu
 
Ajánlom ismerőseimnek Küldés emailben

Ajánlott állások

CNC kezelő és kiállítás kivitelező
 Budapest
Tipexpo Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Automatizációs gyakornok
 Budapest
OTP Bank Nyrt.
Reporting & Data Quality Gyakornok
 Budapest
OTP Bank Nyrt.
Üzletkötő (hunter)
 Budapest
VET-PROFIL Kft.
Belföldi hitelengedélyezési gyakornok
 Budapest
OTP Bank Nyrt.
Még több hasonló állás

Közelgő események

VII. Mindset Meetup
  2025. augusztus 23.
Nyílt nap - Coach KÉpzés (ICF Level 1) és Trénerképzés
  2025. augusztus 26.
Women in Data Science Budapest
  2025. október 09.
Összes esemény


@
  • Adatkezelési tájékoztatóban
  • Felhasználási feltételekben
  • GYIK
  • Hirdetési lehetőségek
  • Kapcsolat
  • Copyright © 2025 frissdiplomas.hu

Elfelejtett jelszó
 Profilom

 Beállítások

 Letöltések

 Kilépés