Oldalunkon cookie-kat használunk, hogy még jobban Rád szabhassuk tartalmainkat, karrierlehetőségeinket. Részleteket itt olvashatsz.
Vajon milyen témákban szeretne újat tanulni egy magyar HR-es? Kiket hall szívesen? Kik a példaképei, tanítói? Mit gondol a 2015-ös év fő feladatának? Hogyan rangsorolja a HR tevékenységeit?
lyen és ehhez hasonló kérdések sora járt a Personal Hungary szakértői csapatának fejében, amikor az első negyedévben lezajlott felmérést tervezték. Kérdéseikre 160 magyar HR szakember és vezető adott választ. Most leleplezzük az eredményt és bemutatjuk a főbb következtetéseket.
A fontossági sorrendben első helyre, mint 2015 fókusztémája, a szervezetfejlesztés és a képzésfejlesztés került. Ebbe a témába beletartozik minden fejlesztési típus, legyen az akár egyéni, akár csoportos, használjon akár alternatív, akár hagyományos eszközöket.
A válaszadók véleménye alapján a dobogó második fokára is két téma került, a változásmenedzsment és a toborzás-kiválasztás. Előbbi olyan slágertémává vált az utóbbi 10 évben, amely minden szervezet számára aktuális. Az egyszeri, akciószerű változások kezelése helyett a jelenkor szükséges kompetenciája a változások gyors adaptálása és pozitív kezelése. Ez pedig a legritkább esetben alakul ki magától, tudatosan kell felkészítenünk rá a szervezetet. A toborzás-kiválasztás örökzöld sláger, hiszen a szervezetek számára kulcsfontosságú kérdés, hogy miként tudják megtalálni a megfelelő kollégáikat.
A harmadik helyre a munkajog témája került idén, amely stratégiai fontosságú. Az első ötbe bekerült még a munkahelyi egészségmegőrzés, biztonság és jóllét és a HR informatika is.
Szakértői szemmel komoly eredménynek könyvelhetjük, hogy a változásmenedzsment tekintetében egyre tudatosabbak a vállalatok. A munkahelyi egészségmegőrzés, biztonság és jóllét kérdését is örömmel üdvözöltük a top listában - állapította meg Nagy Andrea, a Parrish & Crawler International szakmai igazgatója, aki egyben a Personal Hungary Szervezetfejlesztési képzésfejlesztési szakértője.
Talán az előzőeket követően nem okoz meglepetést, hogy első helyre kerültek a fejlesztési szakemberek a HR szakemberek listáján. Legszívesebben tehát trénereket, coachokat, fejlesztőket látnának a szakmai színpadokon az érdeklődők. Őket követik a nagyvállalati HR vezetők, HR szakemberek és a külföldi HR vezetők, szakemberek.
A harmadik helyre a kiválasztási szakemberekkel holtversenyben a KKV HR vezetői kerültek. Őket a start-upperek és a szakírók, bloggerek és szakmai képviseletek képviselői követik.
Azt a kérdést is feltették a szakembereknek, hogy mit gondolnak, mit kell az idei évben megtanulnia a HR szakma képviselőinek? Miben kell fejlődni?
A válaszok igen sokszínűek, érintik a fejlesztési kérdéseket, a generációs témakört, a közösségi média és a munkáltatói márka témáját, a stratégiai HR kérdéseit, a motivációs témakört és a kiválasztás nehézségeit is. Egy kis betekintésként, néhány válasz a teljesség igénye nélkül: